تبلیغات
فروش بهترین و جدیدترین بازیهای کامپیوتری، مستندها ، انیمیشنها ، فیلمهای آموزشی و ... - فروش فیلم آموزشی آناتومی دندان Dental Anatomy
فروش بهترین و جدیدترین بازیهای کامپیوتری، مستندها ، انیمیشنها ، فیلمهای آموزشی و ...

مرتبه
تاریخ : شنبه 26 فروردین 1391

اطلاعات محصول:

اعضای بدن به طور کلی از دو قسمت بافت سخت و بافت نرم تشکیل شده اند که دندان ها جز بافت سخت محسوب می شوند، آن ها از مواد معدنی وآلی تشکیل شده اند در بستری از مواد آلی قرار دارند. موارد اصلی تشکیل دهنده دندان کلسیم، فسفر و فلوراید می باشد از این رو بسیار سخت می باشند. دندان ها زنده بوده و دارای سرخرگ، سیاهرگ و رشته های عصبی میباشند.

دندان ها در حفره استخوانی به نام آلوئول قرار داشته، توسط رشته های بافتی به استخوان آلوئول متصل میشوند. دندان ها از دو قسمت تاج و ریشه تشکیل شده اند که تاج خود از دو قسمت میناو عاج تشکیل شده است، قسمت درونی تاج را عاج می نامند که خیلی محکم نیست و در مقابل پوسیدگی مقاومت چندانی از خود نشان نمی دهد، قسمت بیرونی تاج را، مینا گویند که سخت ترین عضو بدن است و مقاوم در مقابل پوسیدگی.

ریشه ها هم از دو قسمت تشکیل شده اند، قسمت درونی را عاج و قسمت بیرونی را سمان گویند. عاج و سمان در مقابل پوسیدگی مقاوم نبوده، بسیار ضعیف می باشند. تا زمانی که عواملی مانند پوسیدگی، ضربه و یا عفونت باعث از بردن عروق و اعصاب دندان ها نشوند دندان ها زنده بوده، به تحریکات مختلف از قبیل سرما و گرما جواب می دهند. ولی چنانچه عوامل ذکر شده باعث از بردن اعصاب و عروق شوند، دندان ها نکروز می شوند یا اصطلاحا دیگر زنده نیستند، اما این به منزله این نیست که قدرت وکارایی ندارند، دندان ها کماکان وظیفه خود را که همان جویدن، صحبت کردن و حتی زیبایی را به خوبی انجام داده، فقط به تحریکات جواب نمی دهند و بسیار شکننده خواهند بود.

این فیلم برای علاقه مندان به علم دندان پزشکی و دانشجویان دندان پزشکی بسیار مناسب میباشد

مشخصات محصول:
نام محصول : فیلم آموزشی آناتومی دندان
فرمت کلیپ ها : MP4
تعداد دیسک : ۱ عدد DVD

قیمت : 3800 تومان

خرید پستی (تحویل 3 الی 6 روز)
برای خرید پستی این محصول (ابتدا تحویل محصول سپس پرداخت وجه آن) روی دکمه زیر کلیک کرده و پس از پر کردن کامل و دقیق مشخصات خود، سفارش خود را ثبت کنید. در خرید پستی، سفارش شما بین 3 الی 5 روز بعد به دست شما خواهد رسید.

توضیحات بیشتر در ادامه

لازم به یاد آوری است که دندان ها همواره تمایل به رویش دارند چه زنده، چه مرده. بنابراین چنانچه دندانی در موقعیتی قرار گیرد که مانعی برای رویش نداشته باشد از جایگاه خود خارج شده، به سمت فک مقابل حرکت می کند. تنها عامل مانع رویش یک دندان، دندان روبه رویش است.
دندان ها بسته به موقعیت قرار گرفتن آنها در فک شکل های خاصی دارند، مثلا در قسمت های خلفی دارای سطوح جونده وسیع با شیارها و بر آمدگی هایی می باشند که کاسب نامیده می شوند و در دندان های قدامی دارای لبه های تیز می باشند که وظیفه اصلی آن ها برش وبریدن غذا می باشد. هر چه سطح جونده دند ان ها عمیق تر باشد ضریب پوسیده شدن آن ها بیشتر می باشد زیرا دسترسی و تمیز کردن آن نواحی مشکل تر می باشد.
دندان ها از نظر قرار گیری در دهان دارای یک نظمی خاص می با شند، که این نظم را در هر فک مشاهده می کنیم، روابط دو فک هم دارای نظم خاصی می باشد، چنانچه این نظم وترتیب قرار گیری دچار مشکل شوند حتما بایستی درمان صورت پذیرد.

* سطوح دندانی :
۱) سطح داخل دندان : نواحی مجاور زبان یا کام که به آن در فک پایین لینگوال ودر فک بالا پالاتال گویند.
۲) سطح خارجی دندان : نواحی مجاور لب یا لپ که باکال یا لیبیال نامیده می شود.
۳) سطح جونده : که در قسمتهای خلفی اکلوزال و لبه تیز دند ان های جلو را، انسیزال گویند.
۴) سطح جانبی : نواحی که در مجاورت دندان های جلو می باشند را مزیال می گویند.
۵) سطح جانبی : نواحی که در مجاورت دندان های عقب می باشند را دیستال می گویند.

بسیاری از افراد از اینکه همواره دستشان به دندان هایشان بند است گله دارند و به گفته خودشان یک پایشان همیشه در دندانپزشکی است.
برخی هم می پندارند وقتی که یک دندان ترمیم یا به تعبیر عام پر شد، پس دیگر نباید خراب شود.
با شناخت سطوح دندانی و تعداد سطوح و ضرب کردن آن ها در تعداد دندان ها (تعداد دندان ها بدون احتساب دند ان های عقل ۲۸ عدد می باشد) در می یابیم که در حدود ۱۴۰ سطح از دندان ها در معرض پوسیدگی قرار دارد که باید محافظت گردند.
با توجه به میزان کاری که ما از دندان ها می کشیم واین سطح وسیع در معرض خطر دور از ذهن نیست که همواره دست ها به دندان ها بند باشد!!
در مورد دندان های ترمیم شده نیز، باید متذکر شوم که هیچگاه دندان ها را در قسمتهای سالم ترمیم نمی کنیم، پس چنانچه دندانی حتی اگر از ۴ سطح ترمیم شده باشد، نباید تصور کرد که آن دندان دیگر پوسیده نمی شود. زیرا علاوه بر یک سطح باقی مانده، زیر ترمیم ها وحتی در نواحی ریشه ها هم خطر پوسیدگی وجود دارد.
پس بهداشت خوب، پیشگیری مناسب، تقویت سطوح دندانی، معاینات مکرر، درمان زود هنگام و … عواملی موثر در سلامت و حفظ دندان ها می باشند.

خرید پستی (تحویل 3 الی 6 روز)
برای خرید پستی این محصول (ابتدا تحویل محصول سپس پرداخت وجه آن) روی دکمه زیر کلیک کرده و پس از پر کردن کامل و دقیق مشخصات خود، سفارش خود را ثبت کنید. در خرید پستی، سفارش شما بین 3 الی 5 روز بعد به دست شما خواهد رسید.
طبقه بندی: فیلمهای آموزشی، 
برچسب ها: dental anatomy، آموزش دندان پزشکی، آموزش رایگان دندان پزشکی، اموزش تصویری، اموزشی آناتومی دندان، خرید، خرید dental anatomy، خرید دندان پزشکی، خرید فیلم، خرید فیلم dental anatomy، خرید فیلم آموزش دندان پزشکی، خرید فیلم آموزشی dental anatomy، خرید فیلم آموزشی دندان پزشکی، خرید فیلم دندان پزشکی، خرید پستی دندان پزشکی، فیلم dental anatomy، فیلم اموزشی، فیلم مستند،
ارسال توسط mohsen
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام محصولات را بیشتر برای فروش قرار دهیم؟

امکانات جانبی
لینک دوستان
href="http://www.blogskin.ir">قالب وبلاگ